CIEPŁY MONTAŻ ISO CHEMIE ISO BLOCO ONE / HYBRATEC

Wielofunkcyjna taśma do uszczelniania spoin o wyjątkowych właściwościach na trzech płaszczyznach: wewnątrz w 100 % hermetyczna i paroszczelna, w środku termoizolacyjna i dźwiękoszczelna, na zewnątrz odporna na zacinający deszcz do  >1.000 Pa.

- Uszczelnienie 3-płaszczyznowe tylko w jednym produkcie, optymalny przepływ wilgoci na zewnątrz

- Redukuje konwekcyjną utratę ciepła

- Montaż niezależny od warunków pogodowych

- Odpowiada wymaganiom EnEV (Ustawa energooszczędna) i spełnia wymagania jakości RAL

Wielofunkcyjna taśma uszczelniająca działa funkcjonalnie na 3 płaszczyznach: na zewnątrz zapewnia odporność na ciśnienie 1.000 Pa dla parcia deszczu z wiatrem, w obszarze środkowym gwarantuje pewną izolację terminczną i akustyczną oraz w części wewnętrznej  szczelność powietrza, chamując jednocześnie przenikanie pary wodnej.  

 

 


 

CIEPŁY MONTAŻ WARSTWOWY ISO CHEMIE

W montażu warstwowym termoizolacja z pianki PUR jest dodatkowo zabezpieczana od wewnątrz taśmą/folią szczelną i od zewnątrz wodoodporną taśmą. Mamy zatem trzy warstwy – paroizolacyjną, która ma uniemożliwić wilgoci z domu wnikanie w piankę, termoizolacyjną i paroszczelną, której zadaniem jest ochrona piany przed opadami i jednocześnie, umożliwienie dyfuzji pary wodnej.

Ciepły montaż ogranicza mostki termiczne i w efekcie zmniejsza koszty ogrzewania.

 

 

 


 

 

CIEPŁY MONTAŻ W WARSTWIE OCIEPLENIA JBD / KNELSEN

Osadzenie okna w warstwie ocieplenia, które ma całkowicie eliminować mostki termiczne wokół ościeżnicy. Okno obsadza się przed ścianą nośną, ale mocuje do muru, nie do termoizolacji. To oznacza konieczność wykorzystania specjalnych elementów montażowych –  konsoli czy ram nośnych. Przy czym warstwa termoizolacji ma mieć przynajmniej 15 cm grubości.

 

 

 CIEPŁY MONTAŻ W WARSTWIE OCIEPLENIA ISO CHEMIE WINDFRAMER

 

System ISO CHEMIE WINDFRAMER jako systemowe mocowanie okna z jednoczesnym uszczelnieniem złącza okiennego. Rozwiązanie wyklucza stosowanie pianki poliuretanowej, która w złączu okiennym wymaga natychmiastowego wręcz zabezpieczenia przed wilgocią i promieniowaniem ultrafioletowym. System nie zakłada również stosowania specjalnych konsoli do montażu. Profile instalacyjne systemu poziomujemy w trakcie montażu, więc sami mamy wpływ na korektę podłoża montażowego w przypadku, gdy zostało niezbyt starannie wymurowane.

Co to wszystko oznacza dla Inwestora? Z pewnością realne ograniczanie wartości liniowych mostków cieplnych, ale też możliwość wcześniejszej adaptacji wnętrza. Jak  dotąd, Inwestor musiał czekać na ocieplenie domu, aby móc próbować uszczelnić zamocowane uprzednio okno w warstwie ocieplenia. System ISO CHEMIE WINDFRAMER, umożliwia pełne zamknięcie otworu już po 24h, zatem Inwestor nie jest pozostawiony samemu sobie z problemem kontynuacji montażu, a konkretnie jego części związanej z uszczelnieniem.

Jeśli masz projekt lub zdjęcie budynku, którego dotyczyć będzie wycena, ZAŁĄCZ PLIK - a następnie WYŚLIJ.
Odpowiemy najszybciej jak się da.

Załącz plik
Partnerzy
ISO CHEMIE
Roto
Barański
SIEGENIA
ABAKUS
Krispol
Intenso
Veka
Salamander
Somfy
DRE
Erkado
Eko Okna
REHAU
MOBILUS
ALUPROF
WIKĘD
PORTA
FB